• Tüm Kategoriler
  • 3M FFP2 ( N95 i karşılar) - Ventilli Yüksek Solunum Koruyucu Maske

   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   PlatinPuan : 18.326
   Fiyat:
   28,66 TL
   İndirimli Fiyat (%27,3) :
   20,83 TL
   Kazancınız 7,83 TL

   3M 9162V FFP2 Ventilli Toz Maskesi

    

   FFP2 seviyesinde toz ve partiküllere karşı koruma sağlar.

   3M Cool Flow hava çıkışı sayesinde, maske içindeki ısının çıkışını kolaylaştırarak sıcaklığın düşmesi yardımcı olur.

   Bu sayede uzun süreli rahat çalışma ortamına katkı sağlar.

   Bütün yüzlere uyumludur, rahat çalışma sağlar.

   .


   Solunum sistemi koruyucu cihazlar Amerikan İş Güvenliği ve Sağlığı Ulusal Enstitüsü ( NIOSH ) Amerikan İş Güvenliği ve Sağlığı Ulusal Enstitüsü ( NIOSH ) belirlediği iş sağlığı ve güvenliği standartlarna göre FDA tarafından onaylanarak belge maskeler N95, N99 N100 olarak sınıflandırılır

   TSE-EN 149 standardına göre üretilerek CE almış maskeler ‘Solunumla ilgili koruyucu cihazlar-Partiküllere karşı filtre edici yarım maskeler’ EN 149: Toz maskeleri yeni Avrupa Standardı maskeleri FFP1, FFP2, FFP3 şeklinde sınıflandırmaktadır.

   Amerika'da üretilen ve N95 şeklinde tanımlanan maskelerin karşılığı Avrupa'da FFP2 ler ve FFP3 şeklinde sınıflandırılmaktadır. 

   DSÖ ve CDC (Centers for Disease Control and Prevention /ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi) toplum içinde dolaşmalarda TSE-EN 14236 standardına uygun 3 katlı Cerrahi tıbbi maskelerin yeterli olduğunu belirmektedir.

   Sağlık Profesyonellerinin hasta muayenesi esnasında solunum sitemine yönelik kişisel koruyucu donanım olarak asgari FFP2 veya FFP3 (N95) koruyuculuğu olan maskeleri kullanmaları önerilmektedir.

   FFP3(N95) veya FFP2 ve üzerindeki maskeler sadece biyolojik riskler için değil aynı zamanda kimyasal ve fiziksel partiküller içinde kullanıldığı ve bu kimyasal/fiziksel özellikler için geliştirilmiş aktif karbon vb ilave özellikler hava alışverişi için ventil bulunması gibi birçok çeşitleri bulunduğu unutulmamalıdır. FFP3 yada FFP2 üzeri koruyuculuğu olan maskeler sadece sağlık çalışanları için idealdir.   FFP1 Maskeler ortamda bulunan kirleticinin eşik sınır değerin 4 katına kadar ( APF-Atanmış olan Koruma Faktörü 4 X OEL – NPF-Nominal Koruma Faktörü 4 X OEL),

    

   FFP2 Maskeler ortamda bulunan kirleticinin eşik sınır değerin 10 katına kadar kadar ( APF-Atanmış olan Koruma Faktörü 10 X OEL – NPF-Nominal Koruma Faktörü 12 X OEL),

    

   FFP3 Maskeler ortamda bulunan kirleticinin eşik sınır değerin20 katına kadar  ( APF-Atanmış olan Koruma Faktörü 20 X OEL – NPF-Nominal Koruma Faktörü 50 X OEL), koruma sağlarlar.    

    
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu3m9162e
   Marka3M
   Stok DurumuVar
   1000000020675
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.