• Tüm Kategoriler
  • ACTO Actodermanol %70 Alkollü El ve Cilt dezenfektani 1000 ml

   Görsel 1
   PlatinPuan : 99.931
   Fiyat:
   206,87 TL
   İndirimli Fiyat (%40) :
   124,12 TL
   Kazancınız 82,75 TL
   15,31 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   Cilt ve El Antiseptiği, 2-Propanol 70 V/V

   Ürün Tipi
   Actoderm, alkol bazlı el ve cilt dezenfektanıdır. Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonu için, sık kullanıma uygun formüle edilmiştir. Bakterisid, fungusid, virusid etkilidir. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

   Kullanım Alanları
   ? Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonunda ? Ameliyatlardan, eksizyonlardan, ponksiyonlardan ve enjeksiyonlardan önce, cilt antisepsisi için ? Eldivenler giyilmeden önce ve çıkarıldıktan sonra ? Hastanın sağlam derisi ile temas sonrası (nabız, tansiyon ölçümü, fizik muayene) ? Hasta bakımı sırasında, ellerin kirli bölgeden temiz bölgeye taşınmasında ? Nötropenik ve immünsüpresif hastalarla temastan önce ? İzolasyon odasında bulunan hastalarla temastan önce ve sonra ? İnvaziv girişimlerde, eldiven giymeden önce ve sonra ? El yıkama lavabolarının yeterli sayıda olmadığı alanlarda ? Özellikle iş yükünün, hasta sayısının yoğun olduğu ünitelerde, hasta başlarına kolay ulaşılabilecek şekilde yerleştirilen dispenserle

   Bileşimi
   100 g içeriği: 62,8 g 2-Propanol, Lanolin, Deiyonize su

   Mikrobiyoloji
   ? Tbc. dahil Bakterisid ? Fungusid ? Virüs inaktive edici (HBV/HCV, HIV, Rota, SARS, Adeno, Papova, Polio, Vaccinia, H5N1''domuz ve kuş gribi'' virüsleri)

   Özel uyarı
   El ve cilt dezenfeksiyonu için seyreltmeden uygulayınız. Ellerde gözle görülür bir kirlilik olmamasına, ellerin ve cildin ıslak olmamasına dikkat ediniz. İstenilen sıklıkta kullanılır. Etki süresi bir sonraki kontaminasyona kadar devam edecektir. Dünya genelinde yapılan birçok çalışmaya göre hastane enfeksiyonlarının önlenmesi için en etkili yöntem el yıkama ve el dezenfeksiyonudur.

   AB yönetmelik
   T.C. Sağlık Bakanlığı, İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından El ve Cilt Dezenfektanı olarak ruhsatlandırılmıştır.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodude1560
   MarkaDİĞER MARKALAR
   Stok DurumuVar
   1000000001459
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.