• Tüm Kategoriler
  • Otoklavlar İçin Kimyasal İndikatör 250 Adet ( Otoklavınız Doğru Çalışıyor Mu ? )

   Görsel 1
   PlatinPuan : 37.440
   Fiyat:
   110,73 TL
   İndirimli Fiyat (%58) :
   46,50 TL
   Kazancınız 64,23 TL

   Önemli Bilgi:

   Otoklavınıza koyuduğunuz aletlerin steril olarak çıkması otolavınızın izlemesi gereken tüm aşamaları atlamadan tamamlamasına bağlıdır.

   Kimyasal indikatörler ile içine konulan paketin içinin sterilizasyon işleminden geçip geçmediğini çok düşük maliyetle ve kolaylıkla inceleyebilirsiniz.    Doğrulama Buhar Kimyasal İndikatörleri buhar sterilizasyonu tüm kritik parametreleri (zaman, sıcaklık ve buhar kalite) izlemek ve her steril paket yerleştirildiğinde, paket içinde sterilizasyon koşulların tümünü gerçekleştiğinin kimyasal bir göstergesidir. İnaktive için yeterli olduğunu teyit etmeye yarar. Kimyasal göstergesi inaktivasyon olarak Kolay okunan pembeden siyah renge dönüşümüyle tüm Buhar sterilizasyonu (sıcaklık, süre ve buhar kalite) için kritik parametreler paketi içinde elde edildiğinin ispatıdır.

   TGM ® buhar emülasyon indikatörü en kritik kimyasal indikatördür, lokasyondaki sterilizasyon işlem parametrelerini değerlendirmek için dizayn edilmiştir ve hızlı okunur durumdadır.

   İndikatör EN- ISO 11140’a uygundur.

   TGM® buhar emülasyon indikatörünün farklı sıcaklık/zaman kombinasyonları mevcuttur.

   Standard strip 3.5 dakika 134° C baz alınarak üretilmiştir.

   7 dakika 134° C’lik versiyonuda mevcuttur.

   Ürün su bazlı olup toksik kimyasal maddeler ve ağır metaller içermez.

   Üst yüzeyi katyonik polimer ile kaplanmıştır

   Her pakette 250 strip bulunur.   DETAYLAR : 

   Kimyasal İndikatörler

   Kimyasal indikatörlerin kullanılma amacı, yanlış ambalajlama, sterilizatörün yanlış yüklenmesi veya sterilizatörün arızalarından kaynaklanabilecek muhtemel sterilizasyon hatalarının belirlenmesidir. Sterilizasyon işlemlerinin etkinliği, kimyasal yönden tayini sıcaklık, nem, sterilizan gaz ve iyonize radyasyon ışınlarının kimyasal maddelerde oluşturduğu renk değişimlerinin gözlenmesi ile araştırılır. Kimyasal test sonuçları mikrobiyolojik sterilite göstergesi olarak algılanmamalı, sterilizasyon işleminin aranan parametrelerinin tam olarak uygulandığının göstergesi olarak kabul edilmelidir.

   İdeal olarak bu indikatörler sıcaklık, doymuş nem, süre gibi sterilizasyonun tüm parametrelerini birlikte göstermelidir. Bununla birlikte, ideal indikatör cevabına her zaman ulaşılamaz. Örneğin; sadece ısı ölçen indikatörler sadece istenilen sıcaklığa ulaşıldığını gösterir. Pek çoğu, sıcaklığın süresini göstermez.

   Sıcaklık gibi sadece sterilizasyon işleminin bir parametresini gösteren indikatörler genellikle, işlem bandı veya otoklav bandı olarak da adlandırılan, renk değişimi gösteren kimyasal indikatörler, ambalajın açılmasına gerek kalmadan direkt ambalaj üzerinde paketin sterilizasyon işlemine girip girmediği hakkında bilgi verir. Otoklav bandının sterilizasyon işleminde açılmayacak ve paketler üzerinde kalıntı bırakmayacak kalitede olmasına ve personelin sterilizasyona girmiş ya da girmemiş paketleri rahatça ayırt etmesini sağlayan nitelikte renk değişimi gösteriyor olmasına özen gösterilmelidir.

   Sterilizasyonun kontrolü amacıyla kullanılan kimyasal indikatörler standart boyutlardaki bir paketin buhar, etilen oksit veya sıcaklık gibi etkenlerin en zor ve geç ulaşacağı düşünülen kısmına yerleştirilir ve üretici firma önerileri doğrultusunda indikatörde oluşan renk değişimleri yorumlanarak, sterilizasyon işleminin uygun bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığı hakkında bilgi edinilir. Sterilizasyonda kullanılan kimyasal indikatörler süre, basınç, nem, sıcaklık ve gaz sterilizasyonu için ilave olarak etilen oksit miktarını gösteren ve ideal şartlar sağlandığında renk değiştirme prensibine dayalı olarak tasarlanmıştır.

   2005 yılı Nisan ayında Avrupa Standartları ve Uluslar Arası Standartlar Organizasyonu (ISO) Viyana Anlaşması ile aynı çatı altında toplanmıştır. Sterilizasyonun kontrolü için kullanılan kimyasal indikatörlerle ilgili standartlar Avrupa Standartları (EN) olarak uygulamaya konmuştur. 

   Diğer Özellikler
   Stok KoduKI*250-C6
   MarkaDENTALSEPET
   Stok DurumuVar
   1000000004524
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.